جولای 10, 2021 By haminp 0

Pmsss: اکنون به جای یک روپیه لاخ برای خوابگاه ، فرنی و کتاب ، اکنون فقط 40 هزار روپیه در دسترس خواهد بود

[ad_1]

دفتر خبر ، عمار اوجالا ، جامو

منتشر شده توسط: کاریزما
به روز شده در شنبه 10 ژوئیه 2021 8:13 بعد از ظهر IST

به طور انتزاعی

60،000 هزینه دانشجویان برای تحصیل با بورسیه ویژه کاهش می یابد.

بورس تحصیلی

بورس تحصیلی
– عکس: توییتر

کتاب الکترونیکی عمار اوجالا را بخوانید
هر کجا و هر زمان

به اخبار گوش کن

با جزئیات

طبق طرح بورس تحصیلی ویژه نخست وزیر (PMSSS) ، شورای آموزش فنی تمام هند (AICTE) 60،000 روپیه را در هزینه دانشجویان برای تحصیل در دوره های مختلف حرفه ای خارج از ایالت کاهش داده است. قبل از جلسه آکادمیک 2019-20 ، AICTE سالانه 1 روپیه ، هر ماه ده هزار روپیه به دانشجویان برای هزینه ها ، خوابگاه ، کتاب و سایر هزینه ها می داد.

با توجه به آموزش آنلاین ناشی از Kovid ، AICTC تصمیم گرفت این هزینه ها را کاهش دهد و هر ترم 20000 روپیه در هر سال به 40000 روپیه بدهد. این مبلغ برای جلسه بعدی دانشگاه 2021-22 به همان میزان می دهد. دانش آموزان از این تصمیم AICTE ابراز خشم می کنند.

نیخیل مهرا ، دانشجویی که تحت این برنامه در دوره B.Tech در دهلی شرکت می کند ، گفت که با تأخیر در آزادسازی هزینه های سالانه دریافتی ، این کاهش یافت. بیشتر دانشجویان بجای خوابگاه در PG می مانند ، بنابراین به دلیل کاهش هزینه ها ، فشار مالی بر دانشجویان افزایش می یابد.

همچنین بخوانید – J&K Education: Mission Youth برای 2500 جوان آموزش رایگان برای آزمون های رقابتی ارائه می دهد

او گفت که من روشهای آفلاین دارم که مجبور شدم در PG بمانم. به دلیل عدم تخصیص پول از AICTC ، شما مجبورید کرایه PG را خودتان پرداخت کنید. مدیر AICTE نامه ای به دلیل کوید صادر کرد ، کلاس های آنلاین و فضای نامناسب در خوابگاه بسته شد ، بنابراین هزینه ها کاهش یافت و این کسر در جلسه بعدی دانشگاه 2021-22 ادامه خواهد یافت.

[ad_2]