ژانویه 26, 2021 By haminp 0

[연재 기고] چشم انداز صنعت نساجی کنف چیست؟ ②

[ad_1]

[안동타임뉴스=남재선기자]

الیاف کنف که از پوست خانواده موروس جمع آوری می شوند ، الیافی با مزایای بسیاری هستند. مارک های اتومبیل آلمانی مانند BMW و مرسدس بنز به دلیل دوام و تهویه عالی ، اخیراً از پارچه های فشرده ساخته شده از الیاف کنف به عنوان فضای داخلی خودرو استفاده کرده اند. به طور خاص ، احتمال استفاده از آن به عنوان ماده ای مانند ماسک ، محصولات بهداشتی زنانه و پوشک بچه که به ویژگی های ضد باکتری و دئودورانت (رفع بو) نیاز دارند ، در حال افزایش است.

در مقایسه با پنبه ، پرکاربردترین فیبر در افراد مدرن ، از همه لحاظ عالی است. این دارای قدرت انتقال حرارت عالی ، رنگ آمیزی آسان ، مقاومت در برابر قالب ، محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش و خواص ضد باکتری طبیعی است. به طور خاص ، این مزیت را دارد که بدون سموم دفع آفات آسان است.

به گفته دکتر هیونگ-گیو لیم ، فیبر کنف در مقایسه با پنبه فقط نیمی از آب مورد نیاز برای رشد را مصرف می کند. این یک فرهنگ مناسب در واقعیت مشکلات شدید زیست محیطی مانند بیابان زدایی اخیر زمین است. میزان سموم دفع آفات نیز در حدود یک چهارم کمتر از میزان تولید الیاف پنبه است. دوره رشد نیز کوتاه است ، بنابراین می تواند دو یا بیشتر از 2.5 برابر همان سطح پنبه را بدهد. به همین دلیل ، به عنوان یک الیاف سازگار با محیط زیست که از خاک و کیفیت آب زمین های بایر محافظت می کند ، در کانون توجه است.

الیاف کنف همچنین از نظر عملکرد بسیار عالی هستند. لباس های ساخته شده از الیاف پنبه با گذشت زمان به تدریج تجزیه و تجزیه می شوند ، اما الیاف کنف ماندگاری بسیار خوبی دارند که حتی پس از شستشوی مکرر نیز نمی توان به راحتی آسیب دید. علاوه بر این ، خاصیت ضد باکتریایی بالایی دارد ، ظاهر کپک را سرکوب می کند و از رشد باکتری جلوگیری می کند ، بنابراین تقریبا بویی وجود ندارد.

الیاف پنبه همان رنگ بژ را دارند ، مگر اینکه رنگ شده باشند ، بنابراین بیشتر آنها باید از نظر شیمیایی رنگ شوند. با این وجود می توان الیاف کنف را در رنگ های مختلف و بدون رنگ آمیزی نشان داد.

برای به دست آوردن الیاف کنف با استفاده از پوست ساقه کنف ، فرآیند تصفیه مورد نیاز است. تصفیه برای از بین بردن ناخالصی هایی مانند پکتین ، لیگنین و لایه های مومی است ، به استثنای سلولز ، که جز component اصلی فیبر کنف است. زیرا این ناخالصی ها باعث کاهش عملکرد و کیفیت الیاف مانند اثر رنگی الیاف کنف می شوند.

Andongpo ، بزرگترین منطقه تولید کنف کره ، با استفاده از یک روش سازگار با محیط زیست برای تصفیه سرما تازه ، Andongpo را تولید می کند.

پس از پوست انداختن پوسته خارجی ، Andongpo به جای استفاده از یک ماده شیمیایی قلیایی مانند سود سوزآور ، معروف به لیس ، از پوسته داخلی برای تولید آن با استفاده از روش “تربچه تازه” استفاده می کند. این روش مزیت زرد بودن و ظریف بودن آن نسبت به شاهدانه تولید شده در مناطق دیگر است (به طور عمده روش تیغه)

میزان استاندارد رطوبت شاهدانه ، که با روش تمیز کردن پوسته خارجی با اره شاهدانه بدست می آید ، 12٪ را حفظ می کند ، می تواند حاوی رطوبت تا 30٪ از وزن کل الیاف باشد و ماندگاری بالایی دارد که حتی در آب نمی پوسد . به طور خاص ، Andongpo از پوسته داخلی (صورت) ساخته شده است ، بنابراین بافت پارچه پیچیده است و پاها صاف و همچنین صاف است.

روش تصفیه بیولوژیکی با استفاده از میکروارگانیسم ها نیز یکی از روش های تولید است که اخیراً رایج شده است. ثبت اختراع ثبت شده JHemp Korea Co.، Ltd. (مدیر عامل شرکت Jo Jung-gyun Noh) در Andong روشی برای تصفیه با استفاده از میکروارگانیسم ها است و محصول “Ste Calma” که در Andong تولید ، تولید و فروخته شده است ، محصولی است که با استفاده از روش تصفیه با استفاده از این میکروارگانیسم ها ایجاد شده است.

Andong واقعاً یک شهر شاهدانه است. از ویژگی های طبیعی منطقه مانند آب و هوا و خاک برای پرورش شاهدانه بسیار مناسب است و به دلیل تکنولوژی عالی بافندگی ، در دوران سلسله چوسون از Andongpo نیز به عنوان یک محصول سلطنتی استفاده می شد.

در حال حاضر ، انجمن حفاظت از دهکده Andongpo Jjagi (رئیس Son Byeong-seon) به عنوان یک دارایی فرهنگی غیر مشهود ملی 140 پوند و Andong Po Jjagi (مراسم اجاره رئیس) به عنوان یک دارایی فرهنگی نامشهود № 1 توسط Gyeongbuk تعیین شده است.

اندونگ سیتی با بهره گیری از این مزایا ، آرزو دارد که با استفاده از کنف به جلو بپرد. اندونگ سیتی اخیراً مرکز زیست محیطی کره را برای انسجام مواد انسجام در شاخه تحقیقات مواد نساجی DYETEC در دومین مجتمع صنعتی مشترک Gyeongbuk Bio آندونگ ایجاد کرد.

با مساحت 27160 مترمربع ، ساختمان دفتر تحقیقاتی با سه طبقه بالاتر از زمین و سه کارخانه تحقیقاتی با یک طبقه بالاتر از زمین تا ژوئن 2022 ساخته خواهد شد. هزینه های ساخت فقط 22.9 میلیارد بوی بد است. این مرکز تحقیقاتی برای تولید مواد جدید و مواد مرکب جدید افزوده شده و بسیار م effectiveثر با استفاده از کنف سازگار با محیط زیست است.

بزرگترین مزیت فیبر کنف پتانسیل آن است. این پتانسیل رشد بالایی برای صنعتی شدن و ارزش بالایی برای استفاده به عنوان ماده ای دارد که می تواند ارزش افزوده بالا و اشتغال ایجاد کند. بسیار خوب است که بشنویم شهر اندونگ در حال تبدیل شدن به مکه برای صنعت فیبر کنف کره ای است در زمانی که تقاضای روزافزونی برای فیبر شاهدانه وجود دارد ، یک فیبر طبیعی که برای بدن انسان بی ضرر است و در کشت و ساز با محیط زیست سازگار نیست. صنعت.

Andong شورای شهر پسر Quang جونیور رئیس کمیته رفاه فرهنگی

[ad_2]