ژانویه 19, 2021 By haminp 0

[건강칼럼] یخ زدگی ، که در زمستان شایع است ، چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟

[ad_1]

[대전타임뉴스=홍대인 기자] زمستان امسال به دلیل “موج سرد قطب شمال” بسیار سرد است. سرمای شدید در منطقه زیر صفر همچنان ادامه دارد. به دلیل فاصله اجتماعی ناشی از کرونا 19 ، بسیاری از مردم از بیرون رفتن خودداری می کنند ، اما نمی توانند به راحتی در خانه باشند. اگر ناچار به بیرون رفتن هستید ، باید توجه ویژه ای به محافظت از دمای بدن خود داشته باشید ، زیرا در صورت انجام فعالیت در فضای باز ، بدون محافظت از سرمای شدید ، ممکن است در معرض سرماخوردگی قرار بگیرید. درباره این مجسمه ، یک نماینده سرد ، با کمک پروفسور Seo Sang-win ، بخش پزشکی فوری ، بیمارستان دانشگاه Daejeon Eulji.

صفحه پلاک رشد کودک من می تواند توسط مجسمه آسیب ببیند ..

سرمازدگی به حالتی گفته می شود که در آن پوست مستقیماً در معرض سرمای شدید قرار دارد و رطوبت موجود در بافت منجمد می شود و غشای سلول را از بین می برد و باعث آسیب می شود. با افزایش زمان قرار گرفتن در معرض سرما ، علائم وخیم تر می شوند و در انتهای بدن مانند بازوها ، پاها ، گوش ها و بینی ظاهر می شوند ، جایی که گردش خون صاف نیست.

همچنین ، همراه با عوامل خارجی مانند سرماخوردگی ، سو mal تغذیه و وضعیت اساسی ارتباط نزدیکی با سرمازدگی دارد. به طور کلی در افراد جوان و سالم بیشتر از کودکان ، افراد مسن یا افرادی که گردش خون ضعیف دارند دیده می شود.

به طور خاص ، کودکان به دلیل بی احتیاطی از سرپرست خود مستعد سرمازدگی هستند ، اما نباید به آنها توجه کرد زیرا آسیب دیدنی کمی به پوست وارد می شود. باید مراقب بود زیرا به دلیل از دست رفتن زمان مناسب برای درمان صحیح ، ممکن است صفحات رشد اندام آسیب ببیند و انگشتان نیز خم شوند.

پروفسور Seo Sang-win از بخش فوریت های پزشکی در بیمارستان دانشگاه Daejeon Eulji گفت: “اگر مواد تحریک کننده خارجی به سرمازدگی وارد شود و آسیب ببیند ، ممکن است خوب بهبود نیابد و منجر به عفونت ثانویه شود. مهمترین مراجعه به قبل از بدتر شدن علائم ، به مرکز فوریت های پزشکی مراجعه کرده و تحت درمان مناسب قرار بگیرید.

▲ بافندگی یخ زدگی برای تسکین علائم می تواند به بافت پوست آسیب برساند.

در مراحل اولیه سرمازدگی ، پوست سرد می شود و به نظر می رسد درد و خارش سوراخ سوراخ است. در این زمان ، گرم شدن ناحیه علائم به راحتی آن را تسکین می دهد ، اما اگر بدتر شود ، پوست ممکن است متورم یا دردناک شود و تاول و تاول ایجاد شود. با توجه به درجه آسیب به پوست در 4 درجه طبقه بندی می شود در درجه اول پوست مسدود شده و احساس کاهش می یابد و در درجه دوم تاول وجود دارد و درد شدیدی وجود دارد. در درجه 3 ، پوست رنگ آجری پیدا می کند و بافت شروع به نکروز می کند.در درجه 4 ، عضلات ، رباط ها و استخوان های فراتر از بافت پوست دچار نکروز می شوند که منجر به از بین رفتن بافت می شود.

بنابراین ، مقابله با سرمازدگی در درجه اول بیش از هر چیز دیگری مهم است. اگر علائم سرمازدگی را احساس کردید ، توصیه می شود بلافاصله بیمار را به مکانی گرم منتقل کنید و ناحیه سرمازدگی را در حدود 40 ℃ به مدت 20 تا 30 دقیقه در آب خیس کنید. نوشیدن آب گرم برای حفظ دمای بدن مفید است. با این حال ، باید مراقب باشید ، زیرا اگر به طور ناگهانی در معرض آتش سوزی قرار بگیرید یا در آب گرم قرار بگیرید ، ممکن است منطقه یخ زده به طور ناگهانی ذوب شده و به دیواره رگ آسیب برساند. لباس ها یا کفش های خیس را بردارید ، رطوبت را بردارید تا انگشتان دست و پا به هم نچسبند و یخ زدگی را بالا ببرید تا درد و تورم به حداقل برسد. اگر برای تسکین علائم در اثر یخ زدگی می خوابید ، بلورهای یخ می توانند به بافت پوست آسیب برسانند.

پیشگیری جلوگیری از یخ زدگی ، هوای سرد هنگام بیرون رفتن بهترین است

یخبندانهای زمستانی به راحتی در معرض کسی قرار می گیرند که فعالیتهای مکرر در فضای باز دارند ، بنابراین باید از قبل با روشهای پیشگیری آشنا باشید. اول از همه ، جلوگیری از قرار گرفتن در معرض سرما و پوشیدن لباسی که می تواند بدن شما را هنگام بیرون رفتن گرم نگه دارد ، اساسی ترین راه جلوگیری از سرمازدگی است. اگر به ناچار مجبورید مدت طولانی در یک محیط سرد بمانید ، اغلب وضعیت پوست را در فضای باز بررسی کنید و آن را با یک بسته داغ یا اجاق گاز گرم کنید. بهتر است چندین لایه لباس سبک و ضد باد بپوشید تا لباس ضخیم و از لباس خیلی تنگ خودداری کنید. همچنین تهیه و استفاده از تجهیزات محافظت کننده از سرما مانند لباس های زمستانی ، دستکش ، کلاه و ماسک هایی که می توانند از بدن محافظت کنند مفید است. لباس ، کفش ، دستکش و غیره مرطوب آنها تلفات گرمایی زیادی دارند و خطر سرمازدگی را افزایش می دهند ، بنابراین شما باید مرتباً آنها را تغییر دهید. خوب نیست که حالت را برای مدت طولانی در فضای باز حفظ نکنید ، بلکه اغلب برای تسهیل گردش خون و تولید گرما در بدن حرکت می کنید.

پروفسور Seo Sang-Won از گروه فوریت های پزشکی در بیمارستان دانشگاه Daejeon Eulji گفت: “اگر الکل می نوشید ، رگهای خونی محیطی به طور موقت گشاد می شوند و احساس می کنید تب دارید ، اما می تواند گرما را از بدن آزاد کند و باعث هیپوترمی شود. . این کار را نکنید زیرا تداخل ایجاد می کند. “

[ad_2]