ژانویه 18, 2021 By haminp 0

[건강칼럼] مدیریت خواب سالم برای کارگران شیفت

[ad_1]

متخصص مغز و اعصاب در بیمارستان یوسئونگسون چو سونگ ری

متخصص مغز و اعصاب در بیمارستان یوسئونگ سون چو سونگ ری

کارگران شیفت کاری ، مانند پرستاران ، به دلیل خواب نامنظم در معرض خطر ابتلا به اختلالات خواب قرار دارند. طبق سرویس بررسی و ارزیابی بیمه سلامت ، در سال 2018 ، حدود 510،000 بیمار به دلیل اختلالات خواب از بیمارستان مراقبت کردند. نه تنها کارگران شیفت کاری ، بلکه کارگران شبانه و افرادی که ساعت کاری آنها ناگهانی تغییر کرده در معرض خطر ابتلا به اختلالات خواب قرار دارند.

طبق تحقیقی که بر روی افراد دارای دوره خواب و خواب نامنظم انجام شد ، افراد با دوره خواب و خواب نامنظم دارای چاقی ، فشار خون بالا ، دیابت ، بیماری قلبی عروقی و مرگ و میر بودند. در یک مطالعه گسترده در مورد پرستاران شیفتی ، خطر سکته مغزی بیشتر از جمعیت عمومی بود. بیاموزید که چگونه با کمک چو سونگ-را ، متخصص مغز و اعصاب در بیمارستان یوسونگسون ، خواب سالم را برای کارگران شیفتی مدیریت کنید.

بی نظمی در زندگی خواب ، مانند زمان افزایش (زمان خواب) و زمان خواب ، ارتباط زیادی با افسردگی ، اضطراب ، کیفیت زندگی ، حافظه و تمرکز نشان می دهد. اختلالات خواب ناشی از خواب نامنظم نه تنها خستگی ، بلکه اشتباهات و تصادفات را در زندگی روزمره افزایش می دهد. در بیمارستان ها ، گاهی اوقات خطاهای پزشکی رخ می دهد. در مورد افرادی که شب کار می کنند ، خواب راحت حتی با ابزارهایی مانند پرده خاموشی دشوار است ، زیرا آنها در هنگام طلوع آفتاب می خوابند. این بدان دلیل است که نه تنها میزان قرار گرفتن در معرض نور ، بلکه صداهایی که در طول روز با شدت بیشتری تولید می شوند نیز بر خواب تأثیر می گذارند. این زمان خواب را کاهش می دهد و با کاهش زمان خواب خستگی را افزایش می دهد.

بنابراین چگونه می توان خستگی و خواب شیفتی را بهبود بخشید؟ همچنین ، اگر نمی توانید شیفت کاری را خود تغییر دهید ، با یک شیفت کاری مناسب خواب باید چه کار کنید؟ ارزیابی خوب و بد کار شیفتی فقط از یک جنبه دشوار است. با این حال ، طبق نتایج مطالعات مختلفی که تاکنون منتشر شده است ، مشخص شده است که برای افزایش کل زمان خواب ، دو شیفت کمی بهتر از سه شیفت است. از نظر ایمنی ، سه شیفت 8 ساعته بهتر است ، اما از نظر سلامت جسمی و روانی ، به طور متوسط ​​دو کارگر شیفتی بهتر از سه شیفت کاری رتبه بندی می شوند.

همچنین لازم است مدلهای کاری متناسب با نوع شبانه روزی فرد مورد توجه قرار گیرد. در بیشتر موارد ، هرچه سن فرد کمتر باشد ، روند شب تقویت می شود و هرچه سن بالاتر ، روند صبح قویتر است. سوئیچ های شبانه بین ساعت 2 تا 4 صبح بسیار خواب آور شناخته شده اند ، بنابراین اگر نور در مکانی که در آن زمان کار می کنند روشن تر باشد ، مغز می تواند با کاهش غلظت ملاتونین آزاد شده در هنگام خواب از خواب بیدار شود. ، و توهم روز. همچنین گزارش ها حاکی از آن است که آفتاب صبحگاهی که در راه خانه بعد از کار به خواب می رود در خواب صبح تداخل ایجاد می کند ، بنابراین هنگام ترک کار از عینک آفتابی استفاده از خواب عمیق تر می شود.

از آنجا که الگوهای مختلف کار به سازگاری با شیفت کاری کمک می کند ، کار در دو شیفت و سه شیفت به صورت 6 ماهه نیز می تواند راهی برای مدیریت سلامت خواب کارگران شیفت باشد. اگر شما در بیمارستانی پرستار هستید که سیستم فقط شب دارد ، ممکن است بخواهید سیستم را فقط برای شب آزمایش کنید تا خود را با کار شیفتی سازگار کنید. برای کسانی که نیاز به خواب در طول روز دارند ، استفاده از گل گوش های مسدود کننده سر و صدا نیز توصیه می شود.

همچنین باید زمان خواب خود را مدیریت کنید. در زمان صحیح خواب برای هر فرد تفاوت وجود دارد ، اما کاملاً مشهور است که برای کره ای ها حدود 7 ساعت در روز است. گزارش شده است که اگر زمان خواب کمتر از 5 ساعت باشد ، خطر ابتلا به حمله قلبی حدود 44 درصد افزایش می یابد. این به این دلیل است که اگر کمتر بخوابید ، اعصاب دلسوز شما بیش از حد فعال می شوند و خطر ابتلا به فشار خون و دیابت و تغییر در متابولیسم چربی را افزایش می دهند ، که می تواند منجر به چاقی یا چربی خون شود. علاوه بر این ، کمبود خواب می تواند با افزایش ترشح هورمون های خوراکی و کاهش فعالیت های روزمره ، بر افزایش وزن تأثیر بگذارد.

با این حال ، خواب زیاد برای سلامتی شما نیز مضر است. خواب بیش از حد می تواند خطر ابتلا به حمله قلبی را افزایش دهد ، باعث تصلب شرایین کاروتید ، آریتمی و تغییر در بافت مغز شود. خواب بیش از 9 ساعت خطر سکته را 50٪ افزایش می دهد. رعایت 7 تا 8 ساعت در روز مهم است ، که به عنوان زمان صحیح خواب کره ای ها شناخته می شود.

[ad_2]