ژانویه 19, 2021 By haminp 0

[건강칼럼]کهیر سرد ، ترس از سرما ، آیا می تواند یک دلیل پزشکی باشد؟

[ad_1]

[대전타임뉴스=홍대인 기자] کهیر یک بیماری بسیار شایع است که حداقل در یک بار در طول زندگی خود در 15-20٪ مردم رخ می دهد. در میان آنها ، کهیر سرد به ظاهر کهیر و آنژیوادم پس از قرار گرفتن در معرض هوای سرد ، آب سرد و یخ اشاره دارد و 1 تا 3 درصد از کهیر مزمن را نشان می دهد. کهیر سرد در بزرگسالان جوان 18-25 ساله معمول است و بیماران اغلب هنگام گرم شدن بدن پس از سرد شدن ، کهیر می گیرند. با کمک پروفسور Oh-Taek Oh ، متخصص پوست در دانشگاه کاتولیک Daejeon St. در مورد کهیر سرماخوردگی اطلاعات کسب کنید.

با آزمایش خون بررسی کنید … معاینه برای یک بیماری پزشکی

کهیرهای سرد گاهی اوقات توسط والدین متولد می شوند ، اما بیشتر آنها اکتسابی هستند. کهیر مبتلا به سرماخوردگی به دو نوع اولیه و ثانویه تقسیم می شود. کهیر اولیه سرماخوردگی عمدتا در کودکان و جوانان رخ می دهد و علت دقیق وقوع آن مشخص نشده است.

با این حال ، کهیر ثانویه سرماخوردگی ، که در حدود 5٪ بیماران مبتلا به کهیر سرد اتفاق می افتد ، ممکن است به دلیل بیماری های دیگر باشد ، بنابراین آزمایش خون برای تعیین علت دقیق مورد نیاز است. گلوبولین سرد ، آگلوتینین سرماخوردگی و فیبرینوژن سرماخوردگی باید با آزمایش خون تأیید شود و آزمایشات مربوط به شرایط پزشکی مانند هپاتیت B یا C ، بیماری تکثیر لنفوسیت ها و مونونوکلئوز عفونی نیز باید انجام شود.

بررسی وجود کهیر سرد آسان است ، اگر حدود 10 دقیقه پس از قرار دادن یخ در داخل دست یخ برداشته شود ، به عنوان کهیر سرد تشخیص داده می شود.

بهترین پیشگیری این است که تا حد ممکن از یک محیط سرد خودداری کنید. مراقب باشید به طور ناگهانی هیچ بخشی از بدن خود را در معرض انرژی سرما قرار ندهید و پس از قرار گرفتن در معرض سرما از گرمای ناگهانی خودداری کنید.

همچنین باید به مصرف آنتی هیستامین ها ادامه دهید. با این حال ، اگرچه کهیر سرماخوردگی می تواند به طور موقت با دارو علائم را بهبود بخشد ، اما هنوز درمانی وجود ندارد. با این حال ، بیشتر آنها به طور متوسط ​​بعد از 5 تا 10 سال خود به خود از بین می روند ، بنابراین شما باید مداوا در بیمارستان تحت درمان باشید.

سرانجام ، اگر بیمار مبتلا به کهیر سرد هستید ، اگر ناگهان به آب سرد پرید و شنا کنید ، کل بدن شما سرد می شود ، که بسیار خطرناک است. برخی از افراد مبتلا به کهیر ممکن است از تورم پوست و همچنین تورم مجاری هوایی یا غشای روده رنج ببرند که باعث می شود تنفس ، درد معده و افت فشار خون شدید یا شوک دشوار باشد.

O-taek ، استاد پوست در دانشگاه کاتولیک در بیمارستان “St.

[ad_2]