ژانویه 21, 2021 By haminp 0

نگرانی در مورد آسیب به سیر و پیاز در موج سرما … این نیاز به مدیریت دقیق دارد

[ad_1]

[경북타임뉴스=남재선기자]موسسه تحقیقات و توسعه کشاورزی Gyeongsangbuk-do اعلام کرد که خواستار مدیریت عمیق مزرعه مانند عایق بندی و بازرسی زهکشی شده است تا زمستان زمستان سیر و پیاز را به دلیل موج سرما به حداقل برساند.

با تشدید مجدد موج سرما در قطب شمال که اواخر ماه گذشته این کشور را درگیر کرد ، هشدارها و هشدارهای موج سرما در 14 مکان در گیونگ بوک از هجدهم این ماه اعمال می شوند.

متوسط ​​دما در ژانویه در منطقه اصلی تولید سیر در استان -2.9 ℃ بود که 2 ℃ کمتر از سال عادی است. به ویژه ، حداقل دما برای 6 روز متوالی از 7 ژانویه بود زیر -10.

در نتیجه مطالعه رشد (1.12 تا 13.13 روز) کشت سیر و پیاز ، رشد سیر مشابه سال قبل است ، اما میزان مرگ و میر در بالای برگها 6/40 درصد است که 9 است. ، 6٪ بالاتر از سال قبل (31.0٪).

به طور خاص ، برگ های گرم سیر جی با 5 تا 7 برگ زمستان زمستان می گذارند ، اما اگر دریای شرقی اتفاق بیفتد ، بازیابی آب ممکن است در دوره رشد و بازسازی در اواخر فوریه کند باشد و عملکرد آن کاهش یابد.

مرگ و میر در بالای پیاز نیز 60.5 درصد بود که 16.6 درصد بیشتر از سال قبل است ، اما تعداد کمی گیاه از بین رفتند.

برای کاهش خسارت ناشی از یخ زدگی ، پوشاندن غیر منسوجات ، وینیل پلی اتیلن و غیره برای گرم نگه داشتن از اهمیت بیشتری برخوردار است. پوشش مواد سقف فوقانی دارای اثر عایق حرارتی حداقل 2 است ، بنابراین مدیریت پوشش ها تا پایان فوریه مورد نیاز است.

علاوه بر این ، با ذوب شدن برف در این زمان ، ممکن است رطوبت و یخ زدگی آسیب ببیند ، بنابراین باید برای جلوگیری از تجمع آب در شیار ، به مدیریت زهکشی مانند حفر عمیق توجه کنید.

علاوه بر این ، مدیریت از اواسط تا اواخر ماه فوریه مهم است ، زمانی که رشد پس از زمستان دوباره تولید می شود. بسته به شرایط رشد ، متناسب با روز بارانی دو یا سه بار به محصول تعلق می گیرد. لقاح مناسب لازم است.

حتی اگر بیماری ظاهر نشود ، توصیه می شود سموم دفع آفات مانند کپک زدگی و پوسیدگی غلافهای برگ را بپاشید. از آنجا که پاتوژن قبلاً به گیاه حمله کرده است ، حتی اگر محصول زمستان گذرانی کند ، قبل از شروع فعالیت کامل پاتوژن ، اسپری دارو مهم است.

[ad_2]