ژانویه 28, 2021 By haminp 0

موسسه فناوری Keumo ، توجه به عنوان یک دوره عملی ادغام “اساسی” و “خدمات”

[ad_1]

[구미타임뉴스=김이환 기자] چوی سونگ بوک ، 52 ساله ، که یک آرایشگاه در یک محله دانشگاه اداره می کند ، گزارش تحلیلی را که توسط دانشجویان در انستیتوی فناوری Geumo به عنوان بخشی از یک کلاس 27 ساعته “آموزش خدمات” انجام شد ، دریافت کرد. این گزارش حاوی وضعیت فعلی آرایشگاه ها بر اساس مطالعه و پیشنهادات افزایش فروش است.

Ja-Hyun Koo و Seok-Hwan Lee ، دانش آموزان کلاس 3 گروه مهندسی مواد شیمیایی که در این کلاس شرکت کردند ، گفتند: “برای انتخاب یک موضوع مرتبط با جامعه ، ما تصمیم گرفتیم یک سالن آرایش مو در مقابل مدرسه انتخاب کنیم. فروش به دلیل COVID-19 به عنوان مشتری. “زمان معقولي بود كه به طور جدي به مشكلات جامعه ما در فرآيند شناسايي و بررسي موضوعات مرتبط و نتيجه گيري از طريق تجزيه و تحليل آماري توجه شد.”

گزارش عکس تحویل (چپ به راست ، جا هیون کو ، دانشجو Seok-Hwan Lee و Seongbok Choi ، مدیر عامل شرکت)

دوره “خدمات آموزشی” در انستیتوی فناوری Geumo ، که به عنوان بخشی از پروژه حمایت از نوآوری دانشگاه در سال 2020 اجرا می شود ، با هدف ارتقا knowledge دانش عملی و احساس جامعه در بین دانشجویان است. موسسه فناوری Geumo به عنوان برنامه ای که ترکیبی از تخصص ها و داوطلبان است ، این دوره را برای اولین بار در دوره “تحقیقات بازاریابی” در زمینه مهندسی مواد (مسئول پروفسور In-hee Jeong) ارائه داد. دوره تحقیقات بازاریابی یک کلاس استقرار استراتژی بازاریابی است که بازارها و مصرف کنندگان را از طریق مطالعه مقدماتی روش تحقیق و آمار درک می کند و اولین عملیات خود را در ترم دوم پس از گذراندن مراحل برنامه ریزی یک ترم در نیمه اول سال 2020 آغاز می کند.

18 دانشجویی که در کلاس شرکت کردند یک تیم 2 نفره تشکیل دادند و یک تیم در زمینه پردیس دانشگاه ، کالج و بررسی تقاضای اجتماعی بهبود کیفیت و رضایت از اتوبوس های مدارس دانشگاه △ درک و تجزیه و تحلیل دانش آموزان برای افزایش مو فروش فروشگاه △ آگاهی و بهبود بازار سنتی research تحقیقات بازاریابی بر اساس موضوعات مختلف مانند تحقیق و تجزیه و تحلیل درک بیمارستان های تخصصی برای COVID19 انجام شده است.

دانش آموزان کلاس 3 نامیون کیم و گانگان ما از مرکز پزشکی پوهانگ بازدید کردند و به عنوان یک بیمارستان تخصصی برای تاج 19 تعیین شده اند و به فکر چاره اندیشی برای غلبه بر وخیم تر شدن اوضاع مالی و “نظرسنجی منحصر به فرد COVID19 بیمارستان آگاهی” هستند. دانش آموزان گزارشی نوشتند که بر اساس مطالعه ای درباره درک قرنطینه و تبلیغات ، برای کاهش بی میلی به بیمارستانی اختصاص داده شده به COVID-19 ، تبلیغات فعالی که به آنها اطلاع می دهد می تواند به بازگرداندن هزینه های بیمارستان کمک کند.

در تاریخ 23 ماه گذشته ، نتایج مختلف تحقیقات دانشجویان از طریق “ارائه نتایج دوره خدمات و آموزش” در سالن کنفرانس مرکز همکاری دانشگاهی دانشگاه نشان داده شد ، و همچنین یک بروشور صادر و به اشتراک گذاشته شد با مشتری ها دانشگاه صنعتی كوموه قصد دارد دوره های آموزش خدمات را برای ادغام “بیشترین” و “داوطلبانه” از طریق رقابت دانشگاه گسترش دهد.

چوی هو یانگ ، رئیس سرویس اتوبوسرانی دانش آموز مسئول سرویس اتوبوس مدرسه ، گفت: “من نظرات مختلف در مورد دانش آموزان و رانندگان را از طریق گزارش نتایج مطالعه بررسی خواهم کرد تا کیفیت و رضایت مندی مدارس را بهبود بخشم در مورد مسائل مربوطه مانند تنظیم مسیر در آینده مشورت کنید. ”

پروفسور جئونگ اینه گفت: “هدف از این کلاس این است که دانش آموزان در فرآیند حل مشکلات مختلف در جامعه محلی با استفاده از دانش مبتنی بر تخصص خود ، تجربه غیرمستقیم و مسئولیت اجتماعی را احساس کنند.” ما به توسعه و معرفی ادامه خواهیم داد روش های ابتکاری آموزش برای تقویت توانایی های ما. ”

عکس توصیف گزارش (دانشجویان Seok-Hwan Lee و Ja-Hyun Koo گزارش را برای مدیر عامل شرکت Sung-bok Choi توضیح می دهند.)

اعلام نتایج عملیات دوره “خدمات آموزشی”

اعلام نتایج عملیات دوره “خدمات آموزشی”

نمایی از ارائه نتایج دوره “خدمات آموزشی”

نمایی از ارائه نتایج دوره “خدمات آموزشی”

[ad_2]