ژانویه 22, 2021 By haminp 0

موسسه بهداشت و محیط زیست داژئون در مقایسه با بخش توضیحی بازرسی کشتار را سخت تر می کند

[ad_1]

[대전타임뉴스=홍대인 기자] موسسه بهداشت و محیط زیست دژئون در تاریخ 22th اعلام کرد که کشتار زودهنگام از 25 این ماه تا 5 فوریه قبل از سال نو قمری ، فصل اوج مصرف گوشت ، انجام می شود.

در اوج فصل تعطیلات ، میزان ذبح گاو 75٪ برای گاو و 10.2٪ برای خوک در مقایسه با میانگین روزانه کشتار در داژئون (40 گاو و 1000 خوک) افزایش یافت.

بر این اساس ، کار ذبح از 7:30 دقیقه ، یعنی 30 دقیقه قبل از زمان ذبح ، آغاز می شود تا مزاحمت کارکنان در توزیع دام در فصل پیک به حداقل برسد و اطمینان حاصل شود که در تأمین و توزیع کالا هیچ گونه خللی در کار نیست. محصولات حیوانی.

بر این اساس ، با افزایش حرکات دام ، معاینه عمیق بیومتریک و برچیدن دام برای جلوگیری از هجوم بیماری های عفونی شایع مانند سل و بیماری های عفونی حیوانات بدخیم مانند تب خوکی آفریقایی انجام می شود.

علاوه بر این ، این شرکت قصد دارد با بازرسی فوری آنتی بیوتیک های موجود در گوشت ، جلوگیری از گسترش فرآورده های بد حیوانی در منبع و افزایش آزمایش برای میکروارگانیسم های بیماریزا برای باکتری های مسمومیت غذایی ، مدیریت بهداشتی کامل محصولات دامی را انجام دهد.

جئون جائه هیون ، رئیس انستیتوی بهداشت و محیط زیست داژئون ، گفت: “افزایش حجم کشتارگاهها نیاز به قرنطینه عمیق و مدیریت بهداشتی کشتارگاه ها برای تولید ایمن و بهداشتی گوشت دارد. ما سعی خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که شهروندان می توانند محصولات حیوانی محلی را با اطمینان خریداری کنند. “

[ad_2]