ژانویه 19, 2021 By haminp 0

فرماندار استان لی چول وو از سایت ایمنی نیروگاه هسته ای ولزئونگ بازدید می کند

[ad_1]

[경북타임뉴스=남재선기자]در Gyeongsangbuk-do ، فرماندار لی چول وو شخصاً در تاریخ نوزدهم از سایت واحدهای 1 و 3 نیروگاه هسته ای ولزئونگ بازدید کرد تا کشف تریتیوم در نیروگاه هسته ای ولسئونگ را که به یک مشکل تبدیل شده است ، تأیید کند و اقدامات لازم برای مدیریت.

نیروگاه هسته ای ولزئونگ تریتیوم اخیراً اعلام کرد که 713000 بکرل / لیتر تریتیوم در آبهای زیرزمینی توربین واحد 3 ولسئونگ در آوریل 2019 پیدا شد و تریتیوم نیز در چاه مشاهده آبهای زیرزمینی در سایت نیروگاه هسته ای یافت شد.

بر این اساس ، KHNP گفت: “آبی که 713،000 بکرل برای آن پیدا شده است آب زیرزمینی نیست ، اما در زیرزمین ساختمان توربین باقی مانده و هیچ موردی از نشتی و هیچ سوال غیرقانونی در مورد تشخیص تریتیوم وجود ندارد.”

علاوه بر این ، “اخیراً (20 اکتبر) تریتیوم در آبهای زیرزمینی در سه نقطه از چهار نقطه نظارت نزدیک نیروگاه هسته ای Wolseong (Nasan-ri ، Ulsan ، Gyeongju) تشخیص داده نشد و 4.80 بکرل در لیتر در یکی از نقاط یافت شد. برای مشاهده در Bonggil-ri. این مقدار 0.03 تا 0.06٪ استاندارد آب آشامیدنی سازمان بهداشت جهانی (WHO) (10000 بکرل در لیتر) است. “

کمیته ایمنی هسته ای در تاریخ سیزدهم به شورای ملی توضیح داد که تریتیوم نیروگاه هسته ای ولسئونگ در محل نیروگاه تولید شده و تنظیم نشده است و انتشار نهایی بیش از 40000 Bq / L ، استاندارد انتشار است.

علاوه بر این ، کارشناسان دانشگاهی که در کنفرانس مطبوعاتی انرژی اتمی شرکت کردند ، که توسط انجمن انرژی اتمی کره و انجمن تشعشع کره در تاریخ 18 برگزار شد ، استدلال کردند که بدن انسان از نظر جنجال در مورد کشف تریتیوم در آبهای زیرزمینی نیروگاه هسته ای Wolseong. .

بر این اساس ، فرماندار لی چول وو از پایش آبهای زیرزمینی در نیروگاه هسته ای ولسئونگ ، تاسیسات فیلتراسیون و آزادسازی (CFVS) متصل به واحد مانع آب ولسئونگ 1 و ساختمان کمکی ولسئونگ 3 ، که تریتیوم پیدا شد بازدید کرد. برای بررسی وضعیت مدیریت ایمنی و جلوگیری از اضطراب ساکنان. ما به مقر ولزئونگ دستور داده ایم که اطلاعات شفاف مربوط به ایمنی تریتیوم و نیروگاه هسته ای را به طور شفاف افشا کند.

از طرف دیگر ، گیونگ بوك دو اظهار داشت كه برای اطمینان از ایمنی نیروگاه هسته ای و اطمینان ساكنان ، همانطور كه ​​در این بحث در مورد كشف تریتیوم دیده می شود ، لازم است كه كمیته اصلی امنیتی جابجا شود. مقررات ایمنی هسته ای ، که وظیفه اصلی کمیته وونان است ، عمدتا بر روی نیروگاه برق آبی و انرژی هسته ای کره ، شرکت محیط زیست هسته ای ، و همچنین سایت های دفاعی و بسته شدن سطح متوسط ​​و پایین است و همه این نهادهای عمومی در منطقه گیونگجو. ماه گذشته (20 دسامبر 2015) ، Gyeongsangbuk-do ، به همراه شهر Gyeongju ، به وزارتخانه های مربوطه پیشنهاد دادند كه Gyeongju را به كمیته Wonan منتقل كنند.

وی گفت: “لی چول وو” فرماندار Gyeongsangbuk-do: “ما باید از استفاده سیاسی از کشف تریتیوم در نیروگاه هسته ای Wolseong به لحاظ علمی و فنی خودداری کنیم.” “برای کاهش نگرانی ساکنان ، کمیته امنیت هسته ای KHNP عینی و شفاف ، او ما را به تحقیق دعوت کرد.

“با این اختلاف ، کمیته ایمنی هسته ای ، برج کنترل مقررات ایمنی نیروگاه هسته ای ، باید به Gyeongju منتقل شود تا سازمان های درگیر در نیروگاه های هسته ای بتوانند برای اقدامات ویژه برای ایمنی نیروگاه هسته ای و واکنش به صورت ارگانیک حرکت کنند. در زمان واقعی در زمان اضطراری. “

[ad_2]