ژانویه 8, 2021 By haminp 0

“طرح کلی” برای تأسیسات ذخیره سازی میانی برای سوخت هسته ای هدف و “موانع اجرای”: J-CAST News

[ad_1]

با توجه به تأسیسات ذخیره سازی میانی در موتسو ، استان آئوموری ، که به طور موقت سوخت هسته ای مورد استفاده را در نیروگاه هسته ای ذخیره می کند ، انجمن برق ، متشکل از 10 شرکت بزرگ برق ، سیاستی را برای در نظر گرفتن اشتراک هر یک از شرکت های صاحب نیروگاه هسته ای اعلام کرده است. در 17 دسامبر سال 2020 ، Kazuhiro Ikebe ، رئیس فدراسیون برق ، گزارش استفاده مشترک از هیروشی کاجیاما ، وزیر اقتصاد ، تجارت و صنعت را گزارش داد.

تاسیسات مورد بحث “مرکز ذخیره سازی سوخت بازیافتی” است که توسط “تاسیسات ذخیره سازی سوخت بازیافتی (RFS)” اداره می شود ، بودجه ای که توسط صندوق های برق توکیو و آژانس انرژی اتمی نیپون (Genden) تأمین می شود. در حال حاضر ، سوخت مصرف شده در محل هر نیروگاه هسته ای ذخیره می شود ، اما ظرفیت آن در حال نزدیک شدن به حد مجاز است. به همین دلیل ، این ساختمان به عنوان اولین مرکز ذخیره سازی ویژه که در خارج از محل نیروگاه هسته ای ساخته شده ، ساخته می شود. در نوامبر 2008 ، کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای تأیید کرد که سیاست اساسی ایمنی مطابق با استانداردهای جدید نظارتی است و عملیات باید در سال مالی 2009 آغاز شود.

  • از سایت

    از سایت “شرکت ذخیره سازی سوخت بازیافتی ، آموزشی ویبولیتین”

  • از سایت

افزایش میزان مصرف سوخت هسته ای

چرخه سوخت مرتبط با نیروگاه هسته ای (1) سوخت اورانیوم → (2) مورد استفاده در نیروگاه هسته ای است (3) سوخت مورد استفاده در نیروگاه هسته ای ذخیره می شود → (4) پلوتونیوم در یک کارخانه فرآوری → (5) سوخت مخلوط اورانیوم / پلوتونیوم (سوخت MOX) برای سوخت MOX در کارخانه → (6) به نیروگاه هسته ای که می تواند از سوخت MOX استفاده کند. تسهیلات RFS به عنوان “بای پس” بین (3) و (4) ایجاد می شود.

علاوه بر این ، سایر زباله های رادیواکتیو سطح بالا که از آنها پلوتونیوم در کارخانه بازیافت بازیابی شده است ، دارای فرآیند (الف) انجماد در تصفیه خانه زباله → (ب) تا محل دفع نهایی است. کارخانه فرآوری در دست ساخت توسط Nippon Nuclear Fuel Co.، Ltd. در دهکده روکوگاشو ، استان آئوموری ، که مربوط به (الف) است ، بارها به تعویق افتاده است و در این مدت مقدار سوخت مصرف شده همچنان افزایش می یابد و 75٪ از ظرفیت قابل ذخیره در نیروگاه هسته ای پر است. ذخیره سازی موقت به عنوان یکی از اقدامات برای جلوگیری از شرایطی که نیروگاه هسته ای پر می شود و نمی تواند کار کند ، برنامه ریزی شده است.

نیروگاه هسته ای معمولاً در استخر شنا ذخیره می شود ، اما تاسیسات RFS در یک ظرف فلزی استوانه ای محکم (بشکه) به ارتفاع حدود 5 متر قرار دارد که با یک درب دوتخته مهر و موم شده و به طور طبیعی توسط جریان هوا خنک می شود. از روشی به نام “ذخیره سازی” استفاده کنید. می توان آن را حتی در صورت قطع شدن برق به دلیل یک فاجعه با ثبات تر از استخری که برای گردش آب از طریق برق نیاز است ، داشت. ظرفیت ذخیره سازی حدود 3000 تن سوخت مصرف شده است. این برنامه در نظر دارد سالانه 200 تا 300 تن از نیروگاه هسته ای Toden Kashiwazaki Kariwa (استان نیگاتا) و نیروگاه هسته ای شماره 2 Tokai (استان ایباراکی) بیاورد و ظرفیت آن را به 5000 تن در آینده افزایش دهد.

[ad_2]