جولای 24, 2021 By haminp 0

جنگ در کارگیل: برادرزاده شهید یوگال کیشور شارما می خواهد به کشور خدمت کند

[ad_1]

دفتر خبر ، عمار اوجالا ، جامو

ارسال شده توسط: کاریزما
به روز شده در شنبه 24 ژوئیه 2021 10:31 بعد از ظهر IST

خلاصه

پاکستان اقدامات شنیعی را که انجام دهد ، نمی تواند به هند آسیب برساند. هر جوان در منطقه حاضر است برای آموختن یک درس به پاکستان فداکاری کند.

جنگ کارگیل

جنگ کارگیل

به اخبار گوش کن

گسترش

اوتکارش شارما ، برادرزاده یوگال کیشوره شارما ، که در جنگ کارگیل به شهادت رسیده است ، می خواهد بزرگ شود و به عنوان یک دایی به کشور خدمت کند. وی با استقبال از مقتول عموی خود ، تمایل خود را برای استخدام در ارتش به عنوان افسر ابراز داشت. اوتکارش گفت که وی امتحان CDS را کامل و قبول می کند و در ارتش شغلی پیدا می کند. اوتکارش گفت که آنها در مقابل منطقه تحت اشغال پاکستان در امتداد خط کنترل زندگی می کنند.

دوباره هر روز پوسته ها می افتادند اینجا. اکنون چهار ماه است که صلح برقرار است. حتی وقتی پوسته ها می افتاد ، آنها نمی ترسیدند. پاکستان هر چقدر اقدام ناپسند داشته باشد ، نمی تواند به هند آسیب برساند. هر جوان در منطقه حاضر است برای آموختن یک درس به پاکستان فداکاری کند. درست مثل عمویش. کوال کومار با چشمان اشک باران ، با یادآوری فداکاری برادر کوچک ترش ، می گوید آنچه امروز دارد به خاطر زوج کیشور است.

وی با فداکاری خود مقام خانواده ای از شهدا را به آنها اعطا کرد. پس از فداکاری وی ، ارتش و دولت از هر لحاظ به او کمک کردند. کوال کومار توضیح می دهد که این زوج کیشور از کودکی در تلاشند تا به ارتش بپیوندند. به دلیل آمادگی سریع ، پس از دریافت ترفیع زودهنگام به هاولدار تبدیل شد. هنگامی که جنگ در کارگیل آغاز شد ، آنها از نامه این زوج مطلع شدند که واحد آنها به کارگیل اعزام شده است.

در آنجا ، در اول ژوئیه 1999 ، در حالی که با پاکستانی ها می جنگید ، به شهادت رسید. جسد وی در تاریخ 4 ژوئیه برگشته بود. از طرف دیگر ، اشوانی کومار ، دوست دوران کودکی زوج کیشور ، نیز به فداکاری دوست خود افتخار می کند و می گوید این زوج می خواهند از کودکی به ارتش بپیوندند و کاری برای کشور انجام دهند. او با فداکاری برای کشور در تپه های کارگیل به آرزوی خود رسید.

همچنین بخوانید- جامو و کشمیر: چهار موتورسیکلت که به احترام شهدای جنگ در کارگیل برگزار شده بود ، به دراس رسید

هیچ یادبودی برای یک زوج نوجوان وجود ندارد

هیچ رویدادی به یادبود زوج شهید کیشوره شارما ترتیب داده نشده است و هیچ یادبودی در هیچ کجای این منطقه برپا نشده است. یک سال پس از فداکاری وی ، به طور قطع یک مخزن آب در میدان اصلی روستای جلاس ساخته شد که امروز روی آن فقط یک تخته سنگ مرمر با نام شهید قرار دارد. حتی یک قطره آب در مخزن وجود ندارد. همچنین به دلیل بی تفاوتی دولتی و اداری نسبت به شهید ، خشم مردم در روستا وجود دارد.

روستاییان می گویند دروازه های بزرگی به نام کشته شدگان در کارگیل در خارج از روستای آنها ساخته شده است. تندیس های شهدا نصب شده است. بسیاری از مدارس به نام شهدا نامگذاری شده اند. اما شهدای کارگیل در پونچ نتوانستند از این احترام برخوردار شوند. هیچ بنایی به نام شهید ساخته نشده است ، هیچ مجسمه ای در هیچ جایی برپا نشده است. اکنون ، در روز شهادت ، هیچ رویدادی حتی سازماندهی نشده است.

[ad_2]