آگوست 5, 2021 By haminp 0

جامو و کشمیر: تمرین بازسازی راه آهن بیکرام چوک تشدید می شود ، نوسازی باید در ایستگاه مورد ارزیابی قرار گیرد

[ad_1]

دفتر اطلاعات ، عمار اوجالا ، جامو

ارسال شده توسط: chib کاریزما
آخرین به روز رسانی در پنج شنبه ، 05 اوت 2021 20:46 IST

خلاصه

مشاوران شرکت مستقر در دهلی گزارش پروژه را ارائه می دهند.

بیکرام چوک

بیکرام چوک
– عکس: عمار اوجالا

به اخبار گوش کن

بسط

تمرین توسعه میراث ایستگاه راه آهن تاریخی بیکرام چوک برای جذب گردشگران به شهر معبد افزایش یافته است. بخش گردشگری به زودی با شرکت مشاوره DPR مستقر در دهلی برای این پروژه تماس می گیرد ، که تشریفات آن در حال تکمیل است. مشاور گزارش پروژه گردشگری میراث را در ایستگاه ارائه می دهد. پس از آن ، کار بازسازی ایستگاه راه آهن به پایان می رسد.

در کنار جلوه ای قدیمی به این ایستگاه قطار تاریخی ، پیشنهاد می شود امکانات تفریحی برای مردم آنجا فراهم شود. برای بازگرداندن شکوه بکر ایستگاه کار خواهد شد. به گفته جامو ویوکاناند رای مدیر گردشگری ، DPR به زودی آماده توسعه ایستگاه راه آهن به عنوان میراث می شود. قبل از آن ، گزارش پروژه توسط مشاور گرفته می شود که بر اساس آن DPR تهیه می شود.

همچنین بخوانید- تاج در جامو و کشمیر: 1.4 نگرانی RNAT ، گزینه های جدید می تواند باعث هرج و مرج شود

جمعیت مسیر مزاحم نخواهد شد

این پروژه هیچ احتیاجی برای مرمت پیست قدیمی ندارد ، زیرا جمعیت زیادی در اطراف مسیر برای مدت طولانی مستقر شده اند. بنابراین ، کارهایی در زمینه توسعه سایت اطراف ایستگاه به عنوان میراث انجام می شود. زمین بخش راه آهن در سال 1954 به بخش حمل و نقل منتقل شد و در حال حاضر حیاط و کارگاه JKRTC در اینجا واقع شده است.

از اینجا قطار در راه جمو سیالکوت بود

بر این اساس ، ایستگاه راه آهن قدیمی (در بیکرام چوک) در خط جامو-سیالکوت ، مقطع 43 کیلومتری قرار داشت و عمدتا برای تجارت استفاده می شد. شامل شهرهای میران صاحب ، رانویر سینگ پورا و سوچتگر است. این ایستگاه راه آهن که در سال 1897 ساخته شد ، پس از تقسیم هند و پاکستان ، راه آهن به سیالکوت را قطع کرد.

[ad_2]