آگوست 31, 2021 By haminp 0

جامو و کشمیر: بودجه آموزش و پرورش در سماگرا برای کمک به تجهیزات مربوط به آموزش و پرورش برای کودکان دارای معلولیت تامین می شود

[ad_1]

دفتر اطلاعات ، عمار اوجالا ، جامو

ارسال شده توسط: chib کاریزما
به روز شده در سه شنبه ، 31 اوت 2021 ، 4:17 بعد از ظهر IST

خلاصه

سماگرا شیکشا بودجه ای معادل 90 میلیون روپیه برای کمک مالی به کودکان دارای معلولیت در جامو و کشمیر اختصاص داده است. امسال این کودکان از DBT پول دریافت خواهند کرد. دانش آموزان دارای معلولیت ثبت نام شده در مدارس دولتی از این کمک برخوردار خواهند شد.

کودکان دارای معلولیت (فایل عکس)

کودکان دارای معلولیت (فایل عکس)
– عکس: عمار اوجالا

به اخبار گوش کن

بسط

به منظور ارائه آموزش بهتر در خانه برای کودکان با توانایی های مختلف که در مدارس جامو و کشمیر تحصیل می کنند ، بخش سماگرا شیکشا ابزارهای آموزشی مختلفی را در اختیار دانش آموزان با توانایی های مختلف قرار می دهد. بخش Samagra Shiksha بودجه ای را برای این کار 90 میلیون تعیین کرده است. از اول سپتامبر ، این کودکان برای این کار در حساب بانکی پول دریافت می کنند. این کمک مالی تحت پوشش کمک هزینه همراهی به این دانشجویان ارائه می شود.


هر سال ، دولت ایالت کمک مالی در قالب همراهی برای دانش آموزان مبتلا به نابینایی ، سیاست های مغزی ، معلولیت های فکری ، اوتیسم و ​​ناتوانی های متعدد ارائه می دهد. به این ترتیب برای هر کودک 2500 روپیه داده می شود. بخش Samagra Shiksha امسال به این کودکان تحت DBT پول می دهد. دانش آموزان دارای معلولیت ثبت نام شده در مدارس دولتی از این کمک برخوردار خواهند شد ، که برای آنها اطلاعات بانکی و سایر اطلاعات برای دانش آموزان ثبت شده از تمام مناطق جمع آوری شده است.

همچنین بخوانید- جامو و کشمیر: زیباسازی از بازار مبارک مندی تا بازار راغونات انجام می شود ، بدانید که تغییر ویژه چه خواهد بود

بودجه 90 میلیون روپیه برای سال مالی جاری تعیین شده است و این پول از اول سپتامبر به حساب های بانکی ذینفعان واریز می شود. شیکشا دیپ راج ، مدیر سماگرا گفت که این کودکان به تجهیزات آموزشی خاصی نیاز دارند. برای این منظور ، کمک مالی تحت اسکورت اعطا می شود. از اول سپتامبر کار قرار دادن پول در حساب کودکان آغاز می شود.

[ad_2]