جولای 9, 2021 By haminp 0

جامو و کشمیر: احزاب سیاسی پیش از کمیسیون تعیین حدود به حقوق جامو رأی دادند

[ad_1]

دفتر خبر ، عمار اوجالا ، جامو منتشر شده توسط: کاریزما به روز شده در جمعه ، 09 ژوئیه 2021 14:41 IST

روز پنجشنبه ، هیأت های نمایندگی از شش حزب مهم سیاسی با کمیسیون تعیین حدود جامو دیدار کردند و علاوه بر افزایش صدای خود در مورد اهداف جامو ، یادداشت ها را بر اساس برنامه سیاسی احزاب ارائه دادند. PDP مانند کشمیر با کمسیون در جامو دیدار نکرد.

هشت صندلی از 24 صندلی PoJK را رزرو کنید: BJP

این هیئت به سرپرستی راویندرا رینا ، رئیس BJP ، به تیم کمیسیون تعیین حدود گفت که آخرین بار تحدید حدود در حوزه های انتخابیه در جامو و کشمیر در سال 1995 انجام شده است که این کار به روش نادرستی انجام شده است. بنابراین ، عدم تعادل قدرت در کشور تاکنون ادامه داشته است. این بار باید یک تمایز دقیق وجود داشته باشد ، که فقط نباید جمعیت را پایه و اساس لازم قرار داد. باید در نظر داشت که باید از نظر موقعیت جغرافیایی ، موقعیت اجتماعی و هر طبقه عدالت برقرار باشد.

BJP درخواست کرد که هشت کرسی از 24 کرسی مجمع مختص POJK برای پناهندگان POJK اختصاص یابد. علاوه بر این ، سه مکان در کشمیر نیز تقاضا برای رزرو یک مکان برای دست اندرکاران کشمیری در شمال ، جنوب و مرکز کشمیر را افزایش داده است. وی همچنین بر عدالت نسبت به SC ، ST ، گوجار باکاروال و دیگران تأکید کرد. در این هیئت معاون وزیر پیشین وزیر امور خارجه دکتر نیرمالگ سینگ ، کاویندر گوپتا ، رئیس مجلس سونیل ستی و سابق MLA RS پاتانیا حضور داشتند.

[ad_2]