جولای 17, 2021 By haminp 0

تغییر: دادگاه عالی جامو و کشمیر نام جدیدی به خود گرفت ، اکنون دادگاه عالی جامو و کشمیر و لاداخ نامیده می شود

[ad_1]

دفتر خبر ، عمار اوجالا ، جامو

منتشر شده توسط: کاریزما
به روز شده در شنبه 17 ژوئیه 2021 ساعت 11:21 بعد از ظهر IST

به طور انتزاعی

اکنون نام دیوان عالی کشور به جامو و کشمیر و دیوان عالی لاداخ تغییر یافته است. اطلاعیه صادر شده توسط وزارت قانون و دادگستری.

دادگاه عالی جامو

دادگاه عالی جامو
– عکس: پرونده

به اخبار گوش کن

با جزئیات

دادگاه عالی عمومی سرزمین های اتحادیه جامو و کشمیر و لاداخ اکنون به دادگاه عالی جامو و کشمیر و لاداخ تغییر نام داده است. روز جمعه وزارت قانون و دادگستری اطلاعیه ای در این زمینه صادر کرد. این مرحله با توجه به نام دشوار و پیچیده قبلی انجام می شود.

رئیس جمهور رام نات کوویند برای ایجاد این تغییر دستور ساماندهی جامو و کشمیر (مشکلات ارسال) را در سال 2021 امضا کرد. طبق اعلان ، قانون ساماندهی جامو و کشمیر سال 2019 برای ساماندهی مجدد ایالت جامو و کشمیر به سرزمین اتحادیه جامو و کشمیر و قلمرو اتحادیه لاداخ تصویب شده است.

در این اعلان آمده است که دادگاه عالی عمومی قلمرو اتحادیه جامو و کشمیر و قلمرو اتحادیه لاداخ نامی بسیار طولانی و پیچیده است. بنابراین به J&K و دادگاه عالی لاداخ تغییر یافته است که همراه با کاربری آسان با نام سایر دادگاه های عالی مطابقت خواهد داشت.

همچنین بخوانید- هشدار: باران شدید ، هشدار سیل طی 48 ساعت آینده در جامو و کشمیر صادر شده است

مانند دادگاه عالی پنجاب و هاریانا که صلاحیت رسیدگی به ایالت های پنجاب ، هاریانا و قلمرو اتحادیه چندیگره را دارد. ستوان فرماندار سرزمین اتحادیه جامو و کشمیر ، ستوان فرماندار سرزمین اتحادیه در لاداخ و قاضی ارشد دیوان عالی کشور نیز در این باره مشاوره خواستند.

[ad_2]