ژوئن 8, 2021 By haminp 0

تصمیم بزرگ دولت جامو و کشمیر: انتقال هوای میوه ها و سبزیجات فاسدشدنی آغاز شده است

[ad_1]

دفتر خبر ، عمار اوجالا ، جامو

منتشر شده توسط: کاریزما
به روز شده در چهارشنبه ، 09 ژوئن 2021 13:04 IST

به طور انتزاعی

در روز اول ، پنج تن گیلاس برای شهرهای دهلی و بمبئی مشخص شد.

میوه ها و سبزیجات

میوه ها و سبزیجات
– عکس: تصاویر گتی

کتاب الکترونیکی عمار اوجالا را بخوانید
هر کجا و هر زمان

به اخبار گوش کن

با جزئیات

روز سه شنبه ، دولت جامو و کشمیر سفر هوایی را به این کشور به بازارهایی مانند دهلی و بمبئی برای محصولات فاسدکننده باغ مانند گیلاس آغاز کرد. با ارائه اطلاعات ، یک مقام رسمی گفت که نوین کومار چوداری ، دبیر ارشد بخش های انسانی و باغداری کشاورزی و کشاورزان ، وانت های حامل گیلاس را به بازرگانان مختلف از دره کشمیر دفع کرده است.

وی بعداً از فرودگاه سریناگر به دهلی و بمبئی منتقل شد. وزیر امور خارجه چوداری در این مراسم صحبت كرد و گفت كه این یك رویداد تاریخی برای بخش باغبانی در جامو و كشمیر است. یک نقطه شروع مشخص برای بازاریابی میوه های فاسدشدنی و سبزیجات ارگانیک وجود دارد. روز پنج شنبه حدود پنج تن میوه به هوا منتقل شد.

چند ساعت دیگر به بازارهای شهرهای مختلف مانند بمبئی و دهلی می رسد. چوداری گفت که این امر باعث می شود که میوه سازان جامو و کشمیر بتوانند درآمد آنها را افزایش دهند و همچنین اقتصاد روستایی را تقویت کنند. این تلاش همچنین به مشکلات حمل و نقل باغبانی ، به ویژه برای میوه های فاسدشدنی مانند گیلاس ، نخل ، زردآلو توجه خواهد کرد.

با تماس با دفاتر باغبانی از باغداران بهره ببرید

ایاز احمد بت ، مدیر بخش باغبانی ، گفت که این طرح امکاناتی را برای همه افراد بالقوه فراهم می کند. وی گفت: فروشندگان می توانند به دفاتر باغبانی منطقه خود مراجعه کنند. شما می توانید از این طرح منحصر به فرد استفاده کنید.

این همچنین بخوانید- جامو و کشمیر: ترس از تاج خود را نشان نداد ، جمعیتی که در بازار سبزیجات در ناروال جمع شده بودند ، عکس ها را ببینید

دولت جامو و کشمیر اخیراً توافق نامه ای را با شرکت هواپیمایی خصوصی GoAir در سریناگر امضا کردند. بر این اساس ، GoAir قیمت های خوب Srinagar / Jammu را به بمبئی 34 روپیه برای هر کیلوگرم و Srinagar / جامو را به دهلی با 24 روپیه هر کیلوگرم داده است. به جز دهلی و بمبئی ، نرخ برای هر کیلوگرم 47 ، 48 و 50 روپیه برای چنای ، کلکته و بنگلور ثابت است.

باز مرکز پیشرفت باغبانی

چوداری همچنین یک مرکز پیشرفت باغبانی در راجباغ افتتاح کرد. وی گفت که این مرکز ستون فقرات بخش باغبانی است. مواد گیاهی عجیب و غریب با ارزش ، با ارزش و ارزشمند برای کشاورزان و تولید کنندگان میوه از خارج به خارج وارد می شود تا اقتصاد آنها را بر اساس علمی مدرن تحریک کند.

[ad_2]